Kontakta oss

Nynäshamns bibliotek
biblioteket@nynashamn.se
08-520 683 10


Ösmo bibliotek
osmo.bibliotek@nynashamn.se
08-520 735 52, 08 - 520 735 34

Sorunda bibliotek
sorunda.bibliotek@nynashamn.se
08-531 970 38

Kulturbussen
076-125 83 20

Bildarkivet
emma.palmer@nynashamn.se
Tel 08-520 683 12

Personal

Giovanna Jörgensen
Bibliotekschef
giovanna.jorgensen@nynashamn.se
08-520 683 06, 076-125 83 06

Amelie Schenström
Bibliotekarie, Nynäshamns bibliotek 
amelie.schenstrom@nynashamn.se
08-520 683 94, 076-125 83 94

Anders Bohlin
Bibliotekarie, Sorunda och Nynäshamns bibliotek
anders.bolin@nynashamn.se
08-531 970 38, 08-520 683 15

Anders Jansson
Bibliotekarie, fjärrlåneansvarig, systemansvarig BOOK-IT,  
Nynäshamns bibliotek
anders.jansson@nynashamn.se
08-520 683 13

Andrea Berge
Bibliotekarie, Sorunda bibliotek
andrea.berge@nynashamn.se
08-531 970 38

Anna Edgren
Litteraturpedagog
anna.edgren@nynashamn.se
08-520 683 19

Anneli Stjern
Ekonomiassistent
anneli.stjern@nynashamn.se
08-520 683 08

Deniz Solborg (föräldraledig)
Bibliotekarie, Ösmo- och Nynäshamns bibliotek
deniz.solborg@nynashamn.se
08-520 735 52, 08-520 683 08

Emma Palmér
Kultursekreterare, bild- och folkrörelsearkivet, Konsthallen,
Nynäshamns bibliotek
emma.palmer@nynashamn.se
08-520 683 12, 072-4672 312, 08-520 683 18

Fredrik Littner
Systemadministratör, IT-ansvarig, Nynäshamns bibliotek
fredrik.littner@nynashamn.se
08-520 683 09

Irina Littner
Bibliotekarie, släktforskning, bokvård,
Nynäshamns bibliotek och Kulturbussen
irina.littner@nynashamn.se
08-520 683 09, 076 125 83 20

Jenny Bjerner
Barn- och ungdomsbibliotekarie, Nynäshamns bibliotek
jenny.bjerner@nynashamn.se
08-520 683 11

Jenny Carlsson
Bibliotekarie - utländsk litteratur, Nynäshamns bibliotek
jenny.carlsson@nynashamn.se
08-520 683 13

Johan Fahlvik Thilander 
Bibliotekarie, Ösmo- och Nynäshamns bibliotek
johan.thilander@nynashamn.se
08-520 735 52, 08-520 683 15

Josefine Fahlvik (föräldraledig)
Biblioteksassistent, Nynäshamns bibliotek
savannahjosefine.fahlvik@nynashamn.se
08-520 683 11

Louise Borg
Småbarnsbibliotekarie, barnaktiviteter, förskolelådor, BVC,
Nynäshamns bibliotek
louise.borg@nynashamn.se
08-520 683 15

Martina Sellberg
Bibliotekarie, webbansvarig, e-böcker,
Nynäshamns bibliotek och Kulturbussen
martina.sellberg@nynashamn.se
08-520 683 07, 076 125 83 20

Mattias Winslow
Bibliotekarie, programansvarig, talböcker, boken kommer,
Nynäshamns bibliotek
mattias.winslow@nynashamn.se
08-520 683 16

Patrik Rydergård
Biblioteksassistent, Nynäshamns bibliotek
patrik.rydergard@nynashamn.se
08-520 683 07

Pirjo Lennartsson
Biblioteksassistent, finsk litteratur, inköpshantering,
Nynäshamns bibliotek
pirjo.lennartsson@nynashamn.se
08-520 683 14

Yasam Almström
Bibliotekarie, Ösmo bibliotek
yasam.almstrom@nynashamn.se
08-520 735 52

Sök

Språk

sv-se